Halil Matoshi: Ramush Haradinaj-hero, burrështeti dhe besnik i atdheut

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 21:02 | Nga Ekonomia Online

Halil Matoshi, këshilltari i kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinaj,  ka thënë se ky i fundit po i përgjigjet drejtësisë.

Ai ka thënë edhe fjalë madhështore për shefin e tij duke e cilësuar si hero, burrështetas dhe besnik të atdheut.

Postimi i plotë i Halil Matoshit:

Në këmbë. Ballin në naltësi të flamurit në mbrojtje të së drejtës së Kosovës dhe nderit të ushtarit shqiptar.

Kryeministri Ramush Haradinaj edhe një herë i përgjigjet drejtësisë, por ai ishte dhe mbetët ushtar lirie.
E çmimi i lirisë âsht i shtrenjtë!

Haradinaj është Dalzotës.
Hero dhe burrështeti, besnik i Atdheut.
Republika do të jetojë sa të jetë toka me njerëz!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme