Halimi: Mes një gruaje profesioniste dhe militanti, partia në pushtet vendos për të dytin

Prishtinë | 25 Qer 2022 | 15:39 | Nga Ekonomia Online

Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi, ka komentuar zgjedhjet për anëtarë të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës.

Ajo, përmes një statusi në facebook, ka kritikuar partinë në pushtet- Lëvizjen Vetëvendosje.

Halimi tha se në mes të një gruaje profesioniste dhe militanti, partia në pushtet vendos për të dytin.

Gjithashtu, Halimi tha se Këshilli Drejtues i UP-së ‘nuk do të duhej të përfundonte në këtë gjendje’.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme