Haradinaj: Frymë mobilizimi në strukturat e Aleancës në Gjakovë

Prishtinë | 14 Jan 2021 | 20:14 | Nga Ekonomia Online

Kreu Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka mbajtur një takim me strukturat e AAK-së në Gjakovë.

Nga atje Haradinaj tha se po shihet një frymë mobilizimi i Aleancës.

Po ashtu kreu i AAK-së, gjatë këtij takimi ka paraqitur vizionin e AAK-së për Kosovën

‘Frymë mobilizimi në strukturat e Aleancës në Gjakovë.

Paraqita vizionin tim dhe të AAK-së për një Kosovë, partnere serioze në skenën ndërkombëtare, që me guxim merr përgjegjësi dhe përmbyll temat e interesit shtetëror. Kosova në NATO, kapacitetet e shtuara të sigurisë, garantojnë rritjen e vlerës së resurseve dhe mundësive ekonomike të Kosovës’, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

‘Nga Gjakova, po e përcjell mesazhin e fitores. Aleanca në vazhdimësi ka artikuluar dhe mbrojtur interesat shtetërore. Ashtu ishte gjithmonë, ashtu do të vazhdojë edhe në të ardhmen’, shtoi ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme