Haradinaj: Gjermania e bashkuar u bë shembull i lirisë dhe demokracisë

Prishtinë | 09 Nën 2019 | 09:34 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka thënë se sot, 30 vjet më parë, në një moment historik, populli gjerman rrëzoi Murin e Berlinit që ndau Gjermaninë në dysh, dhe kontribuoi në fillimin e një ndryshimi të vlerave.

Ai ka shtuar se Gjermania e bashkuar u bë shembull i lirisë e demokracisë dhe misioni i saj për paqe, siguri e stabilitet në botë, ishte dhe vazhdon të jetë thelbësore.

Sot, 30 vjet më parë, në një moment historik, populli gjerman rrëzoi Murin e Berlinit që ndau Gjermaninë në dysh, dhe…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Samstag, 9. November 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme