Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Prishtinë | 13 Kor 2019 | 18:36 | Nga Ekonomia Online

Xhudisti Akil Gjakova, ka fituar të artën në Grand Prix 2019 në Budapest.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se i bënë krenar lufta, përkushtimi dhe krenaria e Akil Gjakovës.

“Akil Gjakova, kampioni ynë në Grand Prixin e Budapestit në Hungari. Na bën krenar lufta, përkushtimi dhe krenaria yte”.

“Urime! Epoka e xhudistëve tanë të pamposhtur lartëson emrin e Kosovës nëpër botë. Faleminderit”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme