Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Veseli

Prishtinë | 11 Tet 2018 | 12:00 | Nga Valbona Bytyqi

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka dalë nga takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për të diskutuar rreth harmonizimit të qëndrimeve për rezolutën rreth dialogut Kosovë-Serbi.

Në takimin e thirrur nga Veseli, po marrin pjesë edhe Dardan Sajdiu i PSD-së dhe Mimoza Kusari-Lila e Alternativës, raporton EO.

Veseli të hënën ka ftuar krerët e partive politike për të diskutuar për harmonizimin e një rezolute për dialogun me Serbinë.

Ftesës së Veselit iu ka përgjigjur negativisht LDK dhe Vetëvendosje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme