Haradinaj: Me Ligjin e ri ndalohen lojërat e fatit

Prishtinë | 22 Mar 2019 | 16:53 | Nga Ekonomia Online

Kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë, do të zhvillojnë punimet për shfuqizimin e ligjit ekzistues për lojërat e fatit.

Haradinaj ka bërë të ditur në Facebook, se Ligji që ndalon lojërat e fatit, kazinotë, është gati.

Të nderuar qytetarë. Për Mbledhjen e ardhshme të Qeverisë, Zyra e Kryeministrit ka përgatitur ligjin, i cili do të shfuqizojë ligjin ekzistues dhe do të ndalojë lojërat e fatit”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme