Haradinaj në takim me strukturat e partisë

Prishtinë | 15 Mar 2021 | 14:58 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka mbledhur kryesinë e partisë, raporton Ekonomia Online.

Takimi vije pasi kreu i AAK-së është takuar me kandidatin për kryeministër  Albin Kurti dhe kandidaten për presidente, Vjosa Osamani.

Haradinaj pas këtij takimi ka thënë se AAK nuk i ka votat për President dhe se ju takon Kurtit e Osmanit të gjejnë formulën për të siguruar 2/3 e votave për zgjedhjen e presidentit. 

Lexo më shumë:

Të ngjashme