Haradinaj nënshkruhet në Librin e Ngushëllimeve për ish presidentin Bush

Prishtinë | 04 Dhj 2018 | 11:08 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është nënshkruar në Librin e Ngushëllimeve për ish-presidentin George H. W.Bush.

Haradinaj ka shkruar se presidenti Bush do ta ketë gjithmonë një vend nderi në kujtesën e popullit, si dritë shprese për liri dhe demokraci për Kosovën.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

Me respekt të madh për një lider, i cili përfaqësonte vlerat më të përsosura të popullit amerikan, sot kam nënshkruar në Librin e Ngushëllimeve, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, me rastin e ndarjes nga jeta të Ish-Presidentit George H.W. Bush. Njëkohësisht, ua përcjella ngushëllimet e mia Qeverisë së ShBA-së, popullit amerikan dhe familjes Bush. Presidenti Bush Senior, do ta ketë gjithmonë një vend nderi në kujtesën e popullit tonë, si dritë shprese për liri dhe demokraci për Kosovën.

Të ngjashme