Haradinaj: Nuk ishte lehtë krijimi i ushtrisë, as përmbyllja e Trepçës dhe temave tjera madhore

Prishtinë | 18 Gus 2019 | 18:40 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka qenë sot në Istog ku ka vizituar strukturat e AAK-së në Istog.

Ai nga atje tha se nuk ishte t’i dalë përballë projektit për copëtimin e Kosovës.

“Nuk ishte lehtë krijimi i ushtrisë, as përmbyllja e Trepçës dhe temave tjera madhore të interesit nacional”.

“Por qëndrueshmëria dhe konsistenca u shpaguan, sot jemi më afër se kurrë projektit tonë 100% shtet. Me Këshillin Drejtues dhe strukturat e Aleancës në Istog, bashkë për fitore”, ka shkruar Haradinaj

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme