Haradinaj pas takimit me Lajçakun: E domosdoshme përfshirja e ShBA-ve në dialog

Prishtinë | 28 Qer 2022 | 12:56 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Këtë ka bërë të ditur Haradinaj përmes një postimi në Facebook.

“Në takim me Përfaqësuesin Special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ripërsërita qëndrimet tona për dialogun, domosdoshmërinë e rolit strategjik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe përkushtimin tonë për një Marrëveshje Gjithëpërfshirëse ligjërisht të obligueshme, e cila ka epilog njohjen reciproke mes dy vendeve”, ka shkruar Haradinaj.

Ai ka falenderuar Lajčakun për angazhimin e tij dhe të BE-së në procesin e dialogut.

“Gjithashtu Lajçakun e falënderova për angazhimin e tij dhe të Bashkimit Evropian në këtë proces të rëndësishëm për Kosovën”, ka përfunduar Haradinaj.

Të ngjashme