Haradinaj përkujton Abedin Rexhën në 21-vjetorin e rënies

Prishtinë | 08 Tet 2019 | 11:48 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka përkujtuar dëshmorin Abedin Rexha në 21 vjetorin e rënies.

Sipas Haradinajt Abedin Rexha e kërkoi lirinë siç i ka hije shqiptarit.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

E kërkoi lirinë ashtu siç i ka hije një shqiptari. Abedin Rexha u bë ndërtues i saj, me pushkë në krah deri në ditën e fundit. Në 21- vjetorin e rënies së tij, e kujtojmë si hero dhe shembull për brezat. Lavdi! RH

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme