Haradinaj: Qeveria do të ketë fokus ekonominë

Prishtinë | 11 Jan 2019 | 13:04 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar që të ketë fokusim më të madh në ekonomi, raporton Ekonomia Online.

“Vitin e kaluar e kemi pas një vit të ndishëm, dhe këtë vit një fokusim më të madh ta bëjmë në ekonomi, ta krijojmë një klimë për zhvillim ekonomik të vendit dhe besim nga investitorët e huaj. Ju kisha lut që të gjitha resurset qe i ka vendi ti akomodojmë”, u shpreh Haradinaj në një konferencë për media, pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.

EkonomiaOnline

DREJTPËRDREJT – Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e rregullt në drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj

Posted by EkonomiaOnline on Friday, January 11, 2019
Lexo më shumë:

Të ngjashme