Haradinaj: S’ka logjikë me i lënë mësimdhënësit pa paga, kjo situatë është e dhimbshme

Prishtinë | 07 Tet 2022 | 11:35 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se situata e krijuar me mësimdhënësit është e dhimbshme.

Para deputetëve, Haradinaj tha se kjo situatë kërkon reflektim nga ana e Qeverisë.

“Nuk ka logjikë me i lënë mësimdhënësit pa paga. Kjo situatë është e dhimbshme dhe kërkon reflektim nga ana e pushtetit!”, tha Haradinaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme