Haradinaj takohet me Brian Yee

Prishtinë | 25 Tet 2017 | 11:54 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështje evropian dhe euro-aziatike, Hoyt Brian Yee është takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Mediet u lejuan të marrin vetëm pamje gjatë takimit, të dy nuk u deklaruar se për çka diskutuan.

Brian Yee ka zhvilluar takim me presidenti Hashim Thaçi dhe kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, raporton Ekonomia Online.

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështje evropian dhe euro-aziatike dje ka qëndruar për vizitë në Serbi.

Zyrtari i lartë amerikan komentoi politikën zyrtare serbe që angazhohet për anëtarësim në Bashkimin Evropian, por edhe ruajtjen e lidhjeve me Moskën.

Lexo më shumë:

Të ngjashme