Haradinaj takon ambasadoren e Finlandës në Kosovë, flasin për bashkëpunimin mes dy vendëve

Prishtinë | 04 Mar 2021 | 16:55 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernval.

Haradinaj ka thënë se në këtë takim kanë diskutuar për nevojën e formimit të shpejtë të institucioneve dhe bashkëpunimin mes dy vendeve.

Postimi i plotë:

Prita sot ambasadoren e Finlandës në Kosovë znj.Pia Stjernval.

Diskutuam për situatën aktuale në vend dhe nevojën e konstituimit të shpejt të institucioneve të reja.

Falënderova ambasadoren Stjernval për përkrahjen e qëndrueshme të Finlandës në rrugën euroatlantike të Kosovës dhe për gatishmërinë për thellim të marrëdhënieve në mes dy shtetev

Të ngjashme