Haradinaj ushqehet në mensën e ushtrisë

Prishtinë | 13 Dhj 2019 | 15:02 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, me rastin e njëvjetorit ë miratimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, Ligjit për Shërbimin në FSK dhe Ligjit për Ministrinë e Mbrojtjes, ka qëndruar të premten në ambientet e FSK-së.

Gjatë qëndrimit në FSK-së, Haradinaj ka mbajtur një fjalim para ushtarëve të Kosovës, ku ka lavdëruar punën e tyre.

Pas fjalimit, Haradinaj i shoqëruar nga komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, kanë drekuar në mensën e FSK-së së bashku me ushtarët e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme