Haradinaj viziton Teqen e Halvetive në Prizren

Prishtinë | 20 Gus 2019 | 19:38 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në dëtyrë, Ramush Haradinaj, ka vizituar Teqen e Halvetive në Prizren.

Ai ka thënë se Shejh Abedini dhe qytetarët e kësaj treve e njohin më së miri peshën e sakrificës në përpjekje për t’iu bërë ballë sfidave dhe për të qëndruar të palëkundur në tokën e tyre, për shtet e dinjitet.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

Mikpritje sipas tradites shqiptare nga Shejh Abedin Shehu, në Teqen e Halvetive në Prizren. Shejh Abedini dhe qytetarët…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Dienstag, 20. August 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme