Haradinaj viziton thertoren “Shantiri”, i vlerëson për profesionalizëm

Prizren | 25 Jan 2021 | 14:13 | Nga Fitore Berisha

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë vzitës sա tij në Prizren, është ndalur për të parë nga afër punën që bëhet në thertoren “Shantiri”, raporton Ekonomia Online.

Haradinaj u njoftua nga pronarët për organizimin dhe kapacitete që i kanë si kompani.

Tutje, Haradinaj e vlërsoi këtë si kompani shumë profesionale që i përmbush të gjitha kriteret.

Po ashtu, gjatë ditës i pari i AAK-së ka vizituar fabrikën për përpunimin e metaleve “Lely” ShPK”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme