Hasani komenton flamurin e Dardanisë në zyre të Presidencës

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 22:03 | Nga Ekonomia Online

Ish-kreu i Gjykatës Kushtetuese ka komentuar flamurin e Dardanisë, i cili me t’u zyrtarizuar Vjosa Osmani, ka gjetur vend në presidencën e Kosovës.

Megjithatë, sipas Hasanit ky gjest i Presidentes Osmani përçon mesazhe politike dhe si i tillë është i gabuar.

Tutje, Hasani ka thënë se ai është trashëgim i vetëm një spektri të caktuar politik.

“Flamuri i Dardanisë përçon mesazhe politike. Atë flamur e kanë trashëguar vetëm një pjesë e spektrit politik. Është e drejtë e tyre, por është i panevojshëm realisht”, ka thënë ndër të tjera Hasani në Pressing.

Të ngjashme