Haxhiu i drejtohet Kurtit: Ngrejau veshin ministrave tu

Prishtinë | 17 Nën 2022 | 11:26 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu gjatë seancës plenare të Kuvendit pati një pyetje për ministrin e kulturës rinisë dhe sportit, Hajrullah Ceku, por nuk mungesë të tij nuk arriti ta pyste.

Sipas Haxhiut është e papërgjegjshme kjo seanca e katër që ministri Çeku nuk merr pjesë.

Haxhiu i drejtohet Kurtit duke i thënë sa ke qenë opozitar ke insistu shumë që ministrat me ju përgjigj deputetve.

“Let jau ngreh veshin pak ministrav të tij që të përgjigjen para deputetve, sepse ka marrë përgjegjësi me u përgjigj”, tha ai.

Sipas tij do të duhej të paktën ata që ka qenë opozitar tash si kryeministër ta zbatoj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme