Haxhiu: Interpelancat janë të rëndësishme kur të miratohen 50 projektligjet që po sillen nëpër Kuvend

Prishtinë | 14 Mar 2018 | 16:11 | Nga Donika Osmani Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, tha se janë një numër i madh i projektligjeve që presin për t’u miratuar në Kuvend, dhe sipas saj interpelancat dhe debatet janë të rëndësishme atëherë kur miratohen këto ligje, raporton Ekonomia Online.

“Janë një mori ligjesh që nuk janë miratuar nga Kuvendi, janë rreth 50 projektligje që sillen nëpër Kuvend. Thirrja e debateve dhe interpelancave pasi të kryhen Ligjet janë me interes me vend, mos të mbetet Kuvendi pa punu për këto ligje”.

“Ligjin për Prishtinën është Qeveria Haradinaj që e sjelli, që nuk patën guxim Qeveritë tjera për ta sjellë. Ndau mjete kjo Qeveri rreth 200 mijë euro për procesin e njohjes dhe verifkimit të kompensimit të grave të dhunuara gjatë luftës”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme