Haxhiu: Me këtë ritëm Qeverisë i duhet 10 vite për ta vaksinuar gjithë popullatën

Prishtinë | 26 Pri 2021 | 16:51 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka kritikuar Qeverinë Kurti për menaxhimin e  dobët të pandemisë, si dhe procesin vaksinimit nga 24 mijë dozat e para, raporton Ekonomia Online.

Ai ka thënë se që fillimi i vaksinimit deri më tash 22 mijë persona janë vaksinuar, që sipas tij i bije 603 persona në ditë.

Haxhiu ka thënë me këtë ritëm Kosovë i duhen 10 vjet për ta vaksinuar popullatën.

Për 22 mijë të vaksinuar në Kosovë mesatarisht prej fillimit, 603 persona janë vaksinuar në ditë dhe me këtë ritëm i duhen 10 vjet për ta vaksinuar krejt popullatën”, tha Haxhiu.

Lexo më shumë:

Të ngjashme