Haziri pas vdekjes së Bujar Nishanit: Lavdi përjetë President i shqiptarëve

Prishtinë | 28 Maj 2022 | 15:20 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani.

Haziri ka shkruar se Gjilani do ta kujtojë me pietet Nishanin i cili ishte edhe qytetar nderi i kësaj komune.

“Na paska lënë ish-presidenti i shqiptarëve dhe miku im i madh, Bujar Nishani. Kosova, e në veçanti Gjilani do ta kujtojnë përgjithmonë me pietetet më të larta për kontributin e jashtëzakonshëm dhe kujdesin e treguar institucional. Lavdi përjetë President i shqiptarëve dhe Qytetar Nderi i Gjilanit”, ka shkruar Haziri.

Të ngjashme