Hoti falënderoi Palmer për mbështetjen e SHBA-ve për Kosovën

Prishtinë | 11 Mar 2021 | 17:03 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim virtual me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer.

Kryeministri Hoti dhe z. Palmer kanë biseduar për zhvillimet e përgjithshme politike në vend, si dhe për sfidat me të cilat por përballet Kosova, pasojë e pandemisë Covid -19, si në aspektin shëndetësor ashtu edhe në atë ekonomik, por edhe në fusha të tjera të jetës.

Kryeministri Hoti ka falënderuar z. Palmer për bashkëpunim dhe mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-ve për Kosovën në të gjitha etapat e shtetndërtimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme