Hoti falënderon deputetin suedez që nominoi Qeverinë e Kosovës për çmimin “Nobel për Paqe”

Prishtinë | 11 Sht 2020 | 16:03 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas lajmit se Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kosovës dhe Serbisë, janë nominuar për çmimin Nobel për Paqe.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka thënë se është jashtëzakonisht falënderues ndaj deputetit të Partisë Kristian Demokrate në Suedi, Magnus Jacobsson, i cili e ka marrë iniciativën për këtë nominim.

“Jashtëzakonisht falënderues ndaj deputetit të Partisë Kristian Demokrate në Suedi, Magnus Jacobsson, për nominimin për çmimin Nobel për Paqe”, ka shkruar Hoti.

Jashtëzakonisht falënderues ndaj deputetit të Partisë Kristian Demokrate në Suedi, Magnus Jacobsson, për nominimin për çmimin Nobel për Paqe.

Gepostet von Avdullah Hoti am Freitag, 11. September 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme