Hoti kundër shpërbërjes së Gjykatës Speciale, nuk e përkrah protestën e OVL të UÇK-së

Tiranë | 03 Kor 2020 | 12:41 | Nga Albana Hajdari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefi i ekzekutivit, Avdullah Hoti nga Tirana potencoi se do të shkoj në çdo takim që ftohet nga ndërkombëtarët për ta përfaqësuar Kosovën në dialog me Serbinë.

Kurse i pyetur për protestën e organizuar nga OVL e UÇK-së për shpërbërjen e Gjykatës Speciale, Hoti tha se është e drejtë e tyre por që nuk e përkrah një gjë të tillë.

“Dialogu nuk ka alternativë. Sa herë që ftohem në Ëashington e Bruksel do të shkoj për të përfaqësuar Kosovën”.

“E drejta për protestë është elementare dhe e drejtë e tyre. Ne nuk e përkrahim shpërbërjen e ligjit për Gjykatën Speciale”, tha kryeministri Hoti.

Lexo më shumë:

Të ngjashme