Hoti: Nëse taksa hiqet nesër, të martën duhet të jemi në Shtëpinë e Bardhë

Prishtinë | 27 Shk 2020 | 21:54 | Nga Ekonomia Online

Zv.kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se nëse taksa hiqet komplet nesër, që të martën duhet të shkojnë në krye të dialogut në Shtëpinë e Bardhë.

‘’Mos heqja e taksës na mban neve të izoluar në Prishtinë. Nëse taksa hiqet nesër, të martën jemi në Shtëpinë  e Bardhë në krye të procesit të dialogut. Qeveria, Kurti dhe unë, jemi në krye të dialogut”, ka thënë Hoti sonte në Pressing.

“Kemi ftesë tash e tri javë. Ejani në krye, hiqeni taksën. Java tjetër është momemtun i rëndësishëm në zhvillimet e dialogut’’.

Të ngjashme