Hoxhaj dënon fuqishëm sulmin terrorist në Abu Dabi

Prishtinë | 18 Jan 2022 | 14:12 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PDK-së Enver Hoxhaj, ka dënuar fuqishëm sulmin terrorist në Abu Dabi.

Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter ka thënë se dënon fuqishëm sulmin terrorosit në Abu Dabi dhe ngushëllon familjet e viktimave.

“Dënoj fuqishëm sulmin terrorist të sotëm në Abu Dabi dhe u dërgoj ngushëllimet e mia familjarëve të të vrarëve dhe Sheik Mohamed Bin Zayed. Të plagosurve u uroj shërim të shpejtë.”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

Të ngjashme