Hoxhaj takim lamtumirës me Kosnett: Kosova përjetësisht i është mirënjohëse ShBA-së

Prishtinë | 16 Sht 2021 | 10:29 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryetari në detyrë i PDK-së Enver Hoxhaj, ka mbajtur një takim lamtumirës me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. 

Hoxhaj ka thënë se ambasadorit i shprehu falenderim e mirënjohje për bashkëpunim dhe për rolin jashtëzakonisht të rëndësishëm e mbështetjen e madhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën përgjatë viteve. 

Statusi i plotë i Enver Hoxhajt në Facebook:

Në takim lamtumirës me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Ambasadorit i shpreh falenderim e mirënjohje për bashkëpunim dhe për rolin jashtëzakonisht të rëndësishëm e mbështetjen e madhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën përgjatë viteve. 

Kosova përjetësisht i është mirënjohëse SHBA-së, roli i së cilës për lirinë, pavarësinë dhe të ardhmen e Kosovës, është i pazëvendësueshëm!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme