Rakiq: Lista Serbe s’do të jetë pengesë për krijimin e Qeverisë

Prishtinë | 17 Dhj 2019 | 15:17 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Listës Serbe, Goran Rakiq tha sot se kjo parti është gjithmonë në favor të dialogut dhe se kurrë dhe nuk do të jetë pengesë për formimin e institucioneve.

Ai për Kosova Online tha se vetëm me bisedime mund të kontribuohet në paqen dhe përparimin e shoqërisë dhe të gjitha komuniteteve në Kosovë.

Rakiq theksoi se Lista Serbe kërkon respektin maksimal, për t’i dhënë fund siç tha ai” diskriminimit ndaj serbëve dhe t’i trajtojë përfaqësuesit serbë të zgjedhur me ligj si partner të barabartë”.

Të ngjashme