Ish-ambasadori serb: S`ka asnjë ndryshim në qëndrimin e Vatikanit për Kosovën

Prishtinë | 13 Sht 2019 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Ish – ambasadori serb në Selinë e Shenjtë dhe UNESCO, Darko Tanaskoviq, tha se çdo vend që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës është i rëndësishëm, veçanërisht Selia e Shenjtë, e cila sipas tij “ka ndikim dhe reputacion të madh”.

Duke komentuar vizitën e presidentit serb Aleksandër Vuçiq në Vatikan, Tanaskoviq tha se ky vend ka reputacion të lartë dhe autoritet moral në botën katolike, transmeton Klan Kosova.

Vatikani nuk e ka njohur ende pavarësinë e Kosovës.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme