Ish-ministri i Shëndetësisë thotë se interesimi për vaksinim është i madh

Prishtinë | 03 Qer 2021 | 12:30 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i LDK-së Armend Zemaj e ka pyetur ministren e Arsimit Arbëri Nagavci se kur do të fillon zbatimi i programit që çerdhet të jenë pa pagesë dhe mësimi i lartë, raporton Ekonomia Online.

Ish-ministri i Shëndetësisë thotë se interesimi për vaksinim është i madh.

“Interesimi i mësimdhënësve për vaksinim është i madh dhe ju nuk e thatë për këtë asnjë fjalë”.

“Çerdhja do të jetë pa pagesë për të gjithë fëmijët kur do ta filloni këtë. Keni thënë që do të ketë arsim të lartë pa pagesë kur do të filloni edhe këtë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme