Ismaili: Kurti duhet të ndjehet i turpëruar, gjithë jetën e tij politike i deshti çlirimtarët në Hagë

Prishtinë | 14 Jan 2021 | 21:37 | Nga Ekonomia Online

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka publikuar një video përmes së cilës drejton akuza ndaj liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Në këtë video, Ismaili thotë se Albin Kurti gjithë jetën e tij i deshi çlirimtarët në Hagë, dhe për këtë duhet të ndjehet i turpëruar.

“Krerët e UÇK-së ballafaqimin në Hagë e kanë për historinë e Kosovës. Albin Kurti në jetën e tij politike ishte ithtar që çlirimtarët tanë të jenë atje. Sot, ai duhet të ndjehet i turpëruar.”, ka shkruar Ismaili.

Shikojeni videon e tij të plotë:
https://www.facebook.com/uismaili/posts/780966279167935

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme