Ismaili: PDK-ja do të bëjë opozitë, si udhëheqëse që përfaqëson qytetarët

Prishtinë | 15 Shk 2021 | 15:29 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili ka thënë PDK-ja e ka të qartë mesazhin e qytetarëve nga zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se PDK-ja do të bëjë opozitë, si udhëheqëse që përfaqëson qytetarët.

Postimi i plotë i tij:

Qytetarët e Republikës së Kosovës, me votë të lirë, dëshmuan edhe një herë se vendi ynë ka ndërtuar institucione që organizojnë zgjedhje të shkëlqyeshme, shumë mbi nivelin e rajonit. PDK e ka të qartë mesazhin, dhe për ta fuqizuar shtetin e demokracinë – do të bëjë opozitë, si udhëheqëse që përfaqëson qytetarët. Ne do të jemi në shërbimin e tyre të plotë. Shpresoj që institucionet të formohen sa më shpejtë.

Falemnderit të gjithë qytetarëve për pjekurinë dhe korrektësinë e treguar në procesin zgjedhor. Në veçanti, mirënjohje të pafundme për të gjithë mbështetësit, votuesit dhe aktivistët e Partisë Demokratike të Kosovës, që me devotshmërinë e tyre të pashembullt mundësuan një fushatë të jashtëzakonshme. Pas këtij kapitulli, gjëja më e sigurt nga e gjithë kjo është se ne do të jemi vetëm më të fortë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme