Isufi: Lirimi i Haradinajt, rikonfirmoi luftën e drejtë dhe të pastër

Prishtinë | 27 Pri 2017 | 09:33 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi pas lirimit të Ramush Haradinajt ka thënë se ky vendim është i pritur pasi që vlerëson se lufta e Ramush Haradinajt dhe e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe e pastër dhe kushdo që tenton të njollos këtë luftë do të pësojë sikur në rastin konkre, raporton Ekonomia Online.

“Katër muaj të humbjes së kohës së Haradiajt kanë qenë një mësim për institucionet e Kosovës se duhet përfundimisht të kërkojnë heqjen e listës për të gjithë ata që akuzohen nga ana e Serbisë njëkohësisht të mos shkohet në bisedime pa dhënë llogari Serbia për krimet që i ka bërë në Kosovë”, ka thënë ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme