Kandidatët për deputetë nga LDK-ja

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 19:56 | Nga Ekonomia Online

Disa degë të LDK-së kanë filluar të zyrtarizojnë emrat që do të jenë në listën zgjedhore të këtij subjekti për zgjedhjet e parakoshme më 14 shkurti të këtij viti.

LDK Dega e Parë në Prishtinë ka propozuar këta kandidatë:

Feim Salihu

Adnan Merovci

Dega e LDK-së në Deçan:

Armend Zemaj

Dega e Presidentit Rugova (Dega e Tretë e LDK-së) propozon vetëm tre kandidat për deputet për zgjedhjet e 14 shkurtit!

Avdi Pireva

Doruntina Maloku

Arban Abrashi

Ndërkohë, Minsitri i Punëve të Brendshme në detyrë, Agim Veliu po ashtu e ka konfirmuar se do të jetë kandidat në zgjedhjet e ardhshme nga radhët e LDK-së.

Në anën tjetër ka edhe tjerë që kanë treguar se nuk do të jenë kandidatë për deputetë nga ky subjekt në këto zgjedhje. Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe Ismet Beqiri janë dy prej tyre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme