Katër vjet nga ratifikimi i demarkacionit

Prishtinë | 21 Mar 2022 | 09:02 | Nga Ekonomia Online

Sot janë bërë katër vjet që nga ratifikimi i demarkacionit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi.

Ratifikimi i kësaj marrëveshjeje asokohe u përcoll me tensione e masa të shtuara të sigurisë, kjo pasi Lëvizja Vetëvendosje hodhi gaz lotsjellës për të penguar këtë proces, njofton Klankosova.tv

Pas tre vjetësh refuzimi e kalimi pa sukses në Kuvendin e Kosovës marrëveshja e kufirit me Malin e Zi u ratifikua në vitin 2018 me 80 vota pro dhe 11 kundër.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme