Kelmendi: Nëse Albini e bën këtë veprim sot, mund të ketë koalicion LVV-LDK

Prishtinë | 21 Jan 2020 | 12:20 | Nga Ekonomia Online

Publicisti, Adriatik Kelmendi, ka shkruar në facebook, se nëse Albin Kurti shkon sot për nderim te varri i Presidentit Ibrahim Rugova, kjo do të nënkuptonte një hap të vogël për Albinin, por një hap të madh për marrëveshjen LVV-LDK.

“Nëse Albini sot shkon për nderim te varri i Presidentit Ibrahim Rugova, kjo do të nënkuptonte një hap të vogël për Albinin, por një hap të madh për marrëveshjen LVV-LDK”, ka shkruar Kelmendi.

Ndryshe, Kurti në përkujtimin që ia ka bërë sot, ish-presidentit Rugova, e ka quajtur humanist dhe intelektual.

Nëse Albini sot shkon për nderim te varri i Presidentit Ibrahim Rugova, kjo do të nënkuptonte një hap të vogël për Albinin, por një hap të madh për marrëveshjen LVV-LDK.

Gepostet von Adriatik Kelmendi am Dienstag, 21. Januar 2020


Të ngjashme