Kërkesë publike për Enver Hoxhajn: Të lutem gjeni kohë për të organizuar një trajnim në fushën e diplomacisë

Prishtinë | 20 Mar 2022 | 10:43 | Nga Ekonomia Online

Sejdi Hoxha, ish-kryetari i PDK-së në Drenas, përmes një postimi në facebook i ka bërë kërkesë publike ish-ministrit të jashtëm Enver Hoxhaj.

Ai ka k[rkuar nga Hoxhaj që të gjejë kohë për trajnim në fushën e diplomacisë për zv.kryeministrin Besnik Bislimi dhe Ministrën e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla-Schwarz.

“I nderuari Profesor Hoxhaj, të lutem gjeni kohë për të organizuar një trajnim në fushën e diplomacisë për zv. Kryeministrin Besnik Bislimi dhe Ministrën e punëve të jashtme Donika Gërvalla-Schwarz.Përfaqesimi dinjitoz i Kosovës në takimet ndërkombëtare na bënë nder të gjithve.Prandaj, mundësisht trajnimin ta mbani gratis për nder të Shtetit të Kosovës”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme