Këshilli Kombëtar i Sigurisë në ShBA: Trumpi i gatshëm të ndihmojë në arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Prishtinë | 29 Shk 2020 | 10:27 | Nga Ekonomia Online

Këshilli Kombëtar i Sigurisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka postuar një fotografi në Twitter ku shihet Presidenti Hashim Thaçi duke i shtrënguar duart me Robert O’Brien, i cili është këshilltar për Siguri Kombëtare i Presidentit amerikan, Donald Trump.

Ky këshill ka thënë se Administrata Trump është e gatshme që t’i ndihmojë të dyja palët në arritjen e një marrëveshje që i sjell dobi njerëzve të Kosovës dhe Serbisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme