Këshilltari i Presidentit: Kurti si kryeministër na bëri të kuptojmë që ndarja kombëtare është edhe më e thjeshtë

Prishtinë | 01 Qer 2020 | 21:26 | Nga Ekonomia Online

Këshilltari i Presidentit, Artan Behramaj përmes një statusi në Facebook ka kritikuar kryeministrin në detyrë Albin Kurti, ku gjatë ditës së sotme për të hyrë në Kosovë nuk u lejuan pasdite as shtetasit e Shqipërisë.

Ai ka shkruar se Kurti si kryeministër ka bërë të kuptohet se ndarja kombëtar është edhe më e thjesht.

Postimi i plotë:                           

Sa ishte në opozitë, bashkimi kombëtar për Albinin ishte shumë i thjeshtë. Doganën nga kufiri me Shqipërinë thoshte se duhej vendosur në kufirin me Serbinë.

Kur u bë kryeministër, Kurti na bëri të kuptojmë që ndarja kombëtare është edhe më e thjeshtë. E hoqi doganën nga kufiri me Serbinë dhe e vendosi në kufirin me Shqipërinë!

Të ngjashme