Këta janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

Prishtinë | 26 Mar 2020 | 08:54 | Nga Ekonomia Online

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim.

Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët e saj votuan kundër këtij mocioni.

Ata që votuan kundër ishin deputetët Haxhi Avdyli, Ardian Shala, dhe kryeparlamentarja, Vjosa Osmani.

Kujtojmë se mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti erdhi nga LDK’ja, partnerja e saj e koalicionit.

Të ngjashme