Këto janë tri kërkesat e Borrellit për Kurtin, sipas Shehollit

Prishtinë | 16 Nën 2022 | 22:14 | Nga Ekonomia Online

Fatmir Sheholli nga Instituti për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, në emisionin Politiko ka treguar se cilat janë tri kërkesat sipas tij të Bashkimit Europian për Qeverinë e Kosovës, raporton Gazeta10.

“Qeveria s’ka (plan) por Bashkimi Europian ja ka dërgu. Ja ka dërgu Borrelli, tri pytje jonë aty. E para: nali me të 21-tin mos i jep gjobat; e dyta-filloja me formu statutin e Asociacionin dhe e treta kthimi i serbëve në institucione të Republikës së Kosovës, këto tria i ka Kurti në tavolinë.”, tha Sheholli.

Të ngjashme