Komisioni për Legjislacion interviston kandidatët për anëtarë të KGjK-së

Prishtinë | 03 Tet 2022 | 09:39 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit ka intervistuar kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Kryetar i Komisionit, Adnan Rrustemi tha se ata do të paraqesin vizionin e tyre para anëtarëve.

“Këta kandidatë do të marrin pjesë deri ne fund dhe nëse tërhiqen, tërhiqen titujt e tyre. Ata do të paraqesin vizionin e tyre për reforma në sistemin e drejtësisë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme