Konjufca dhe Haxhiu në Strasburg, flasin për zhvillimet në Kosovë

Prishtinë | 14 Shk 2019 | 11:18 | Nga Ekonomia Online

Shefi i Grupi Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca dhe deputetja Albulena Haxhiu, po qëndrojnë në Strasburg në takimin e gjashtë të përbashkët të KPSA-së, BE-Kosovë.

Sipas njoftimit, temat e këtij takimi do të jenë dialogu me Serbinë, situata sociale dhe ekonomike, transformimi i FSK-së si dhe liberalizimi i vizave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme