Kosnett viziton veriun e Mitrovicës: Paqja mund të arrihet vetëm duke punuar së bashku

Prishtinë | 16 Qer 2021 | 10:39 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar të martën Mitrovicën në pjesën veriore ku është takuar me liderët politikë  si dhe shoqërinë civile.

Kosnett përmes një statusi në rrjetin social në Twitter ka shkruar se kosovarët mund të arrijnë paqen që ju duhet vetëm duke punuar së bashku për të zgjidhur problemet e përbashkëta.

“Vizitë e mirë dhe produktive dje në veriun e Mitrovicës për diskutim me liderët politikë, shoqërinë civile dhe mediet e pavarura. Kosovarët do ta marrin paqen që u nevojitet, drejtësinë që e meritojnë dhe mirëqenien vetëm duke punuar së bashku për t’i zgjidhur problemet e përbashkëta”, ka shkruar Kosnett. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme