Kosova dhe Italia me marrëveshje për ekstradimin e të dënuarave

Prishtinë | 14 Sht 2020 | 10:15 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ekzekutivi ka miratuar ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Italisë për transferimin e personave të dënuar, raporton Ekonomia Online.

Ministri i Drejtësisë Selim Selimi, ka thënë se qëllim i i kësaj marrëveshje do të ndikonte në përmirësimin në fushën e drejtësisë ndërmjet dy shteteve.

“Qëllimi i kësaj marrëveshje është përmirësim në fushën e drejtësisë. Marrëveshja përcakton rregullat procedurale si dhe zbatimin e dënimit”.

“Kjo marrëveshje prek të drejtët e njeriut nënkupton të bëhet nga kuvendit, dhe ju ftoj për aprovimin e këtij projektligji”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme