KQZ-ja decertifikon 3 kandidatë të Partisë Euroatlantike dhe 1 të Fjalës

Prishtinë | 16 Sht 2019 | 15:32 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e radhës ka marrë vendim për decertfikimin e tre kandidatëve të Partisë Euroatlantike dhe një të partisë Fjala, raporton Ekonomia Online.

Drejtori Ekzekutiv i Zyrës për Regjistrimit të Subjekteve Politike, Yll Buleshkaj ka njoftuar se është miratuar vendimi i PZAP-së për de certifikimin e 4 kandidatëve për deputetë, raporton Ekonomia Online.

Buleshkaj theksoi se 3 kandidatët janë nga partia Euroatlantike dhe 1 nga partia Fjala me vetdëshirë.

“Tre kandidat nga partia politik Euroatlantike, të cilët kanë paraqitur kërkesë nga PZAP për tu larguar për çështje personale. Zyra e ka shqyrtuar këto vendime të PZAP-it”.

“Një kandidate Nita Hetemi e partisë Fjala. PZAP-ja ka pranuar kërkesën e saj për de certifikim. 3 persona që janë larguar nga lista është ndryshuar edhe radhitja prej 44 në 41”, tha Buleshkaj.

EkonomiaOnline

LIVE – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) mban mbledhjen e radhës

Gepostet von EkonomiaOnline am Montag, 16. September 2019

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme