Krasniqi e nisë vizitën në SHBA, bën homazhe në varrezat e Arlingtonit

Prishtinë | 16 Nën 2022 | 18:21 | Nga Ekonomia Online

Ai ka shkruar se “ishte e pashmangshme që, para se të nisë takimet zyrtare në SHBA, të nderoj ushtarët amerikanë në varrezat nacionale të Arlingtonit – të cilët ndër shekuj ranë për liri dhe demokraci”

“Siç e mëson çdo brez, liria nuk është falas. Këtë e dijnë amerikanët, por e dijmë mirë edhe ne shqiptarët. Gjithçka që kemi sot është falë sakrificës sublime të heronjve tanë” ka shkruar tuje Krasniqi

Kreu i PDK’së nga Uashingtoni ka falënderuar mijëra ushtarë amerikanë të cilët ndër vite vazhdojnë të kontribuojnë për paqen dhe stabilitetin në vendin tonë.

“Dëshmorët janë themeli i shtetit të Kosovës, i Amerikës, i Botës së Lirë. Lavdi!” ka përfunduar Krasniqi.

Të ngjashme